| Deian_Ali_1980 a întrebat:

Salut am o intrebare legata de scuter: Am un Yamaha jog rr si am mers fara ulei de amestec tin sa precizez ca am un motor 2t 49cc dar nu s-a defectat dimic daca ii bag din nou ulei de amestec va mai merge la fel de bine ca la inceput?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca va merge la fel de bine, cel mai probabil s-au uzat segmentii de la lipsa ungerii.
Dupa ce vei schimba setul motor sau macar segmentii, va merge la fel de bine.