| Hereiam7 a întrebat:

Am o intrebare pentru soferi. Urmeaza sa incep scoala de soferi insa am o oarecare teama. Am mai incercat sa conduc dar nu ma prea descurcam. Dar m-am gandit ca instructorul ma invata mai bine. Cum sa incep cu incredere? Ce sa imi spun in minte incat sa ma simt capabila si ca pot conduce? Sunt nesigura... Multumesc

6 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

De aia faci scoala, sa inveti. De aia platesti sa te invete. Odata ce ai sa intelegi cum se controleaza o masina vei capata si increderea.

| 9Florin9 a răspuns:

Inainte de toate ia o masina si du-te intr-un poligon si roaga pe cineva care stie soferie sa te invete sa conduci si inca cateva miscari, cum ar fi : plecarea in rampa, vagonul, mersul cu spatele etc.

| Stefanztl a răspuns:

Trebuie sa fii optimista, foarte atenta la regulile de circulatie, sa fi relaxata, daca nu sti ceva mai bine intrebi si sa iti pui in gand ca vei reusi

| IONY81 a răspuns:

Asa erau si eu la început. Mergeam cu " nu pot" înainte. Dar înainte cu o săptămână de examenul practic, înainte să plec la condus ziceam " O sa ma concentrez si o sa îl iau". Toată chestia e, sa nu iti fie frica si sa gândești pozitiv

| OvYdYu0697 a răspuns:

Trebuie să îți placă și să îți dorești să conduci rest vine de la sine

| Pantiru_Claudiu_1998 a răspuns:

In punctul în care o sa capeti experiență în a conduce, iti vei capăta incredere! Am pățit și eu, iar după cele 15 sedinte de condus am început sa am încredere și am luat din a 2 a traseul! Mult succes!