| Daviduku77 a întrebat:

Salut, am o mare problema. Am fost prins neavând itp valabil la masina și nu mai am talon la masina, fiind la rutiera și fiind nevoit sa merg la rar și apoi sa revin la rutiera pentru talon, între timp mi-a căzut catalizatorul la masina și vreau sa dau masina la remat, ce pot face?

5 răspunsuri:
| Skylz a răspuns:

Mergi la un birou ce se ocupa cu imatricularile la tine in oras. sigur te vor ajuta iei

| mihai69 a răspuns:

O pui pe platformă și o duci la remat. Cu adeverința de la ei o radiezi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Banuiesc ca intrebarea este de fapt "cum o pot radia?".
Mergi pana la primarie si intreaba daca iti accepta radierea cu dovada inlocuitoare pentru talon, alaturi de certificatul de casare de la remat. Probabil raspunsul va fi "da".
Deci, duci masina la remat, iei adeverinta de casare, mergi la primarie si o scoti de la impozit. Certificatul retinut de politie nu mai conteaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Întreabăa remat daca ei pot obține talon de la poliție.