| Deni4trs a întrebat:

Am o problema cu aspectul exterior al unui Passat B5, 5 acum cateva luni a inceput sa rugineasca in unele locuri asa ca am facut-o eu cu chit grund spray toate treburile doar ca treaba nu a iesit chiar cum m-am gandit eu, a ramas gazata si se vad urme, stiti cumva daca ar iesi la polish sau cat m-ar costa o retusare ca sa o pot aduce la starea initiala?

2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Pe langa toate procedurile pe care le-ai facut deja trebuie sa smirgheluiesti peste vopseaua data apoi aplicat strat de lac transparent dupa aceea polish. Oricum intr-o jumatate de an apar la loc punctele de rugina daca nu ai eliminat-o bine din metal.
Sunt foarte multe tutoriale pe Youtube care iti explica pas cu pas. Insa trebuiesc unelte gen pad-uri de bumbac, pasta de polish, smirghel de diferite abraziuni, benzi si folie pentru mascat elemente etc. Toate astea costa iar rezultatul final nu va fi de durata.

| OldSoul a răspuns:

Nu putem sa-ti spunem cat ar costa o retusare atat timp cat nu stim cate elemente sunt implicate, si cat de serioasa e treaba.
Cauta un tinichigiu bun in zona ta, si cere-i lui sa-ti faca o oferta.