| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a întrebat:

Am o problema la masina,cand am pornit-o dimineata,masina trepida putin si este pornit martorul check engine, iar cand accelereze acesta palpaie. Ce as putea sa fac?

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sa pui testerul pe ea, martorul check engine aratand ca ECU a sesizat ca valorile primite de la unul din senzorii care gestionează funcționarea motorului sunt eronate.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu ea la un service. Daca poti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O duci la un tester sa vezi de unde vine problema. Check engine ala poate ascunde multe

| sierra1 a răspuns:

Verifica lichidele: ulei, frână, răcire

| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

Ce legatura are martorul check engine si trepidatul la acceleratie cu frana si racirea? Sunt curios cum ai facut legatura

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

M-am gândit extrem de mult și am decis că e bine sa faca asta în primă instanță. Multumit?

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru suntserios):

Pana sa apara martorul nu făcea asa, si masina nu mai trage calumea...accelerează foarte greu
Este in opel astra g 1.6

| DaniTDCI a răspuns (pentru sierra1):

Ce legatura are lichidul de frana cu martorul motorului aprins in bord si cu trepidatiile masinii?

| sierra1 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Ulei, frână, răcire- bine sa faca asta în primă instanță. Multumit?