| ValiConstantin123 a întrebat:

Salut!
Am o problema legata de compresorul AC al unui Passat b6 1.9 tdi cod BLS.
Problema este ca nu vine curent in compresor, am schimbat ECU, compresorul și panoul de clima însă tot nu vrea sa funcționeze, menționez ca presiunea este ok în instalatie.
Instalația electrica a fost verificata însă nu exista întreruperi ale firelor ce duc către compresor.
Am vrut sa verific și RELEUL însă nu știu exact care este.
Aveti idee care ar mai putea fi motivul pentru care nu funcționeaza? Aștept păreri.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| KovacsB a răspuns:

Du-te la reprezentanta.Am avut o problema asemanatoare la o Laguna, am fost la un atelier care se ocupa doar de partea electrica, a stat masina 3 zile a fost demontata toata fata si bordul si nu a gasit defectul.
a fost inlocuit si panoul digital de la clima cu altul din dezmembrari.La sfarsit nu mi-a cerut niciun ban.M-am dus la reprezentanta si dupa 30 de min aveam masina gata, a costat 200 lei si a zis ca a durat mai mult ca a trebuit sa reprogrameze panoul de control ca nu era al masinii.