| RB26DETT a întrebat:

Salut, am pus anvelopele de iarna la o vulcanizare si am pornit la drum ziua urmatoare, pe autostrada, la viteze de peste 100 km/h se simte o vibratie in toata masina si volanul tremura stanga-dreapta, am fost la o vulcanizare si dupa ce au ridicat masina au invartit de o roata si anvelopa era stramba, au zis ca o parte din sarma din ea este rupta, totusi nu cred ca este posibil asa ceva, le-am tinut inchise si inainte sa le dau jos pentru a pune anvelopele de vara erau in stare perfecta, intrebarea mea, este posibil ca la vulcanizarea la care am montat anvelopele sa o fi montat gresit pe respectiva?

3 răspunsuri:
| iDarkness a răspuns:

Daca asa ti-a zis un personal specializat de ce mai intrebi? Posibila si teoria ta.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Pur si simplu a cedat o anvelopa, se mai intampla. Atunci a cedat de tot, la viteza mare.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil ai dat tu intr-o gaura din asfalt iar asta a afectat anvelopa fara ca tu sa-ti dai seama, si s-a intamplat ca acum sa observi aceasta problema.
Deci nu, nu e vina celor de la vulcanizare.