| ViviC a întrebat:

Am schimbat cutia de viteze la un vectra c 2.0 dti,iar acum cand invart motorul cu mana se invarte foarte greu. Daca slabesc putin cutia din suruburi, merge usor! Masina are volanta cu masa dubla! Din ce cauza?

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Cutia nu trebuie slabita, o sa ai alte probleme. Se invarte greu pentru ca ai compresie. Cum iti porneste? Volanta cu masa dubla cred ca ajuta sa nu scada atat de mult turele vand schimbi viteza. Are inertie mai mare. Poate stie cineva mai bine.