| anonim_4396 a întrebat:

Am schimbat filtrul de aer, si bujiile la un motor de 1, 8 i de opel vectra si tot functioneaza neregulat, nu merge rotund. Oare de ce? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de valva EGR, care cu putina indemanare se poate curata usor. Daca nu te pricepi, intra pe www.clubopel.com, exista topicuri foarte detaliate pe tema asta.
Daca nu e asta, spune-ne si mai incercam variante (fise bujii, injector infundat samd). Asta cu "incearca o segmentare" este probabil o gluma... Asa poti incerca sa schimbi motorul si sigur se va rezolva problema.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Debitmetru aer defect, acesta da o functionare a motorului neregulata. Dar cel mai bine este sa testati masina pe un tester auto si veti sti exact unde este defectiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca o segmentare la motor...