| lascudaniel a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare! Acum câteva luni am cumparat o masina de la un prieten si acum as vrea sa o trec pe numele meu. Cei de la numere mi-au făcut programare (pentru acte si numere ) tocmai pe 29 ianuarie dar problema e ca imi expira itp-ul pe 7 ianuarie. Intrebarea este: pot face itp-ul pe 7 ianuarie chiar dacă pe 29 voi schimba numerele si alte date? Multumesc, O seara buna!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba itp ul cu numerele

1 răspuns:
| FakeJoker a răspuns:

Cum a spus si cel dinainte, itp nu are treaba cu numerele, itp reprezinta actul la mana care atesta ca masina poate circula pe drum in conditii de siguranta si cele impuse. Ca nu are acte, sau are numere false, sau ca tu esti Ion si masina e pe numele lu Gheorghe e total alt subiect.