| stefanhnd a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, am cumparat un scuter cu acte fiscal tot ce trebuie, insa stiu ca poti sa folosesti fiscalul doar in termen de 30 de zile, pe data de 8.05 mi-au dat fiscalul fostul proprietar, pe data de 10.05 am bagat o la impozit, iar pe 14 mi-au venit decizia de impunere. pot sa o mai inmatriculez si dupa aceste 30 de zile de la data initiala de fiscal 8 sau de pe 14 sau pot si dupa timpul asta?

Răspuns Câştigător
| Țoglă a răspuns:

Dacă ai primit decizia de impunere, nu mai ai treabă cu fiscalul lui. O înmatriculezi cu decizia și ai termen 90 de zile.