| BarbasTry a întrebat:

Salut. Am si eu o intrebare. Cum se numesc acele accesorii la Mercedes care se puneau pe aripile din fata? Erau un fel de bețe cu emblema Mercedes si erau doua, una pe partea dreapta si una pe partea stanga. Dau funda

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"ornament aripa". In cautare incluzi si modelul pe care au fost puse. De exemplu, "ornament aripa W211"
Alt cuvant ar fi "bandou" in loc de "ornament", sau "trim".
Cu oricare dintre cuvintele astea, pe google iti da acele "bete" de pe aripi, insa trebuie sa pui si modelul care te intereseaza, de preferat codul asta de forma W...