| Maskatu_Vyo_1999 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi.
In urma cu 2 luni jumătate am avut un incident neplăcut, am fost prins pe autostrada cu o viteza mult peste limita ....am primit o amenda care s-a dublat in 24 h și permisul reținut pentru 90 zile.
Întrebarea mea este : primesc permisul pana plătesc amenda? Îmi vine amenda la primărie?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Permisul il poti primii dupa terminarea celor 90 de zile si numai dupa ce ai platt integral amenda, dublata deja si cu penalitati adaugate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Permisul il primesti peste 90 zile.
Amenda iti va veni la primarie daca nu o platesti

| ibaal a răspuns:

Daca e suspendat, nu primesti nimic.
Poate daca faceai contestatie...dar, oricum pierdeai si ti-l luau daca aveai asa mare viteza. Plateste-ti amenda, fa-ti abonament la transportu'-n comun laughing si astepti sa treaca astea 90 de zile.

| Maskatu_Vyo_1999 explică (pentru ibaal):

Nu este suspendat este doar reținut

| Maskatu_Vyo_1999 explică (pentru ibaal):

Nu este anulat este doar reținut termen de 30 de zile

| gothicbat a răspuns:

Așteaptă 90 de zile că nu mori.

| Maskatu_Vyo_1999 explică (pentru gothicbat):

Aproape au trecut, dar întrebarea era dacă o sa îmi vina după 90 de zile sau îmi impune sa plătesc amenda și apoi îmi eliberează permisul. Ori îmi trimite amenda la
Primărie pentru impozit ori o plătesc eu la poliție