| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Am si eu o intrebare vreau sa ma apuc de Bolt full time adica sa fiu angajat doar acolo sa am programul meu si sa traiesc din asta, sa combin utilul cu placutul, ador sa conduc.Bun!, sa revenim, ce masina ar fi cea mai buna de ales, m-am axat pe doua modele.

1. Renaul Megane 4 modelul ala nou 1.5 diesel berlina costa cam 14-15 mii de euro depinde de an sau km+dotari, am vazut ca sunt multe manuale la berlina,rare sunt cu cutie automata, are consum mic, dar de oras ma gandesc ca o sa se infunde in timp si o sa am probleme de mentenanta la ea, nu vreau sa anulez dpf sau sa cada ceva la ea, nu este proiectata de oras zic si eu...

2. Toyota Corolla Hibrida benzinara 1.8 consum 4.5-5.0 litri la 100 km, oras ma refer consum excelent, fiabilitate, tank de masinaCosta de la 17 mii euro in sus am vazut pe la 20 mii euro, tipla de la Tiriac din Bucuresti cu orice dovada la ea ca nu e șmenărită,ce ma sfatuiti sa instalez carvertical pe telefon cand ajung sa o vad sa o verific suplimentar sau sa am incredere in firma aia?

Ma bate gandul sa aleg varianta Toyota,extrem de buna de oras nu se infunda nimic,nu cedeaza nimic,ma refer la motor,extrem de ideala,Cutie automata un mare + fata de Renault-ul de mai sus...

Merita sa dai atatia bani pe o masina aproape noua? Ma gandesc ca in timp o sa-mi scot banii din ea, din acest job+vreau sa nu mai depind de nimeni, nu tu sefi, nu tu sa lucrezi la privat pe un salariu infect, program de 8 ore de lucru in 2 schimburi,cu lume rea,persoane rele,sunt scarbit unde lucrez, o sa-mi dau demisia cat mai curand sper, dar mai intai sa cumpar masina.

Ma refer la o persoana din voi sau daca cunoasteti pe cineva care lucreaza doar pe Uber/Bolt care sa nu aibe 2 job-uri adica ce lucreaza+soferMa refer doar tabara cu condusul fara alt loc de munca, pentru ca asta ma intereseaza full time, contract cu ei si apa paie si bataie, fiecare banut sa fie castigat de mine, fara sa fiu la mana cuiva.

As vrea sa stiu cat mai multe despre actele necesare si cum este, sa faci zilnic de luni pana vineri si chiar sambata sau cat vrei tu sa muncesti la programul tau 8 ore, 7, 5 depinde de cum te simti in stare in ziua aceea. Daca esti angajat si esti full time,cat platesti la stat pentru pensie,sanatate,cat ar trebui sa te zbati sa-ti faci banul tau propriu (net), fara celelalte dari, sau comisioane.

Si daca merita sa pun autocolantul cu reclama, il pun eu sau il pune firma cu care sunt angajat/ori flota si cat la % imi opresc banii din acel castig la un nr de curse de castigi bani in +.

-Va multumesc!

Am vazut ca nu mai poti daca ai gresit categoria sa modifici intrebarea sa o pui la alta categorie, ma refer pe telefon pe site nu stiu daca mai e cum era mai de mult timp...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toyota, ca astea sunt extrem de rezistente si usor de sofat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și eu as merge pe Toyota

| Dragobeta a răspuns:

"ador sa conduc"
Cu clientii in masina nu conduci cum iti place ci strict dupa regulile de circulatie. Nu ai voie sa risti viata nimanui.
"lume rea, persoane rele, sunt scarbit unde lucrez"
Stai sa vezi ce clienti vei avea! Si nu vei avea dreptul sa le raspunzi. Est la dispozitia lor, ei te platesc.
Cat despre masini, nu ma pricep. Urmeaza sfaturile de mai sus.

| GabrielOraca a răspuns:

Eu as zice sa iti iei Toyota pentru ca are cutue automate si in oras, daca ai cutie manuala, freci cutia de viteza intruna! Pls prima mea funda!