| Razvantmk a întrebat:

Salut am și eu o nelămurire la stația mea auto precizez ca e o stație old school din anul 1998 Kenwood modelul e greu de scris happy așa deci stația pornește merge funcționează perfect nu se încinge dar câteodată se aude în ea un pac și numai funcționează după dacă dau cu pumnul în ea sau mna se aude din nou acel pac și revine la normal, poate fi ceva piesă care nu stă ok pe placă?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate ar fi cazul sa te resemnezi ca e foarte veche si sa o inlocuiesti cu una noua
e vintage laughing

| Razvantmk explică (pentru Simpatic):

și dacă sunt vintage înseamnă că sunt nașpa sau cum, sunt uni care caută așa ceva cel puțin asta de o am e 500$ bucata la momentul actual

Bula
| Bula a răspuns:

Este o problema de contact.
Verifica intai contactele la alimentare (mufa), miscandu-le in timpul functionarii.
Daca nu acolo este problema, atunci apeleaza la un electronist, sa caute lipitura-problema din aparat.

| Razvantmk explică (pentru Bula):

Mersi frumos te respect văd ca mai sunt și oameni calumea pe aici nu doar jegoși care doar știu să comenteze și nu știu să aprecieze ce a fost odată, e foarte bun și cei acum dar cea fost odată se scumpește cu timpul și de-asta sunt interesat să-i găsesc problema țin să precizez ca are finali de pe atunci și ttate piesele eu zic ca sunt unele piese obosite de de-asta dar mna poate fi și o piesă care s-a dezlipit din cauza vibrațiilor si nu face contact bine, mulțumesc frumos de răspuns Apreciez ❤️

| Simpatic a răspuns (pentru Razvantmk):

Mai neam de traista, eu ti-am spus cu alte cuvinte ca daca este foarte veche si numai functioneaza este cazul sa o inlocuiesti, sau daca mai merge si poate fi reparata asta este altceva. fiind obiect ce include electronica uneori nu se mai pot repara!
nu esti tu un vreun mare colectionar, ai doar un lucru care s-a invechit la tine de calic ce ai fost o viata, si acum valoreaza ceva banuti, asta nu inseamna ca tu esti de talia unui colectionar!
500 de euro/dolari pentru tine pot fi bani multi, dar ai mancat ceva astazi? te intreb!
eu zic sa vorbesti mai frumos, aici nu e niciun jegos, mai melteanule de joasa speta!