| s3s a întrebat:

am si eu o problema, am gasit masina (lasata in parcare) lovita de un idiot care nu s-a asigurat si a intrat cu carligul in numar, pe care aproape ca l-a gaurit si in bara a ramas urma si am reusit sa indrept bara cat de cat 1.trebuie sa anunt politia pentru asa ceva? 2.suportul acela pentru numar presupun ca il gasesc la orice magazin de piese sa-l cumpar dar as vrea sa fac ceva si cu numarul 3.numarul se poate schimba contra cost dace vreau au daca nu il pot declara furat/pierdut si trebuie sa imidea altul? 4. un sfat/parere... mersi.

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

1. Nu trebuie să anunți pe nimeni.
2. Suportul costă 4 lei la orice magazin de piese auto.
3. Se poate declara furat și trebuie să plătești pentru unul nou, plus perioada de așteptare.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui sa iti faci un CASCO...
Daca masina ai gasit-o lovita in parcarea unde o lasi de obicei - verifica restul masinilor, poate gasesti vinovatul. Imi inchipui ca trebuie sa i se vada ceva urme...

| sema a răspuns:

Daca declari accidentul trebuie sa o faci in maxim 24 de ore, altfel ITI SUSPENDA CARNETUL. Asa ca mare atentie. In rest suport de numar la piese auto, iar numar cred ca iti poti face la magazinele care fac numere personalizate. Banuiesc ca iti trebuie talonul si numarul vech ala stricat.
Bafta

| florynambrozie a răspuns:

Acelasi lucru am patit si eu numai ca mie mia lovit bara dupa fata de mi-a dat`o josstraight face dar nu am fost sa fac plangere... am reparato k m`am gandit ca dejaba fac plangere k nu am de unde sa-l mai iau p`ala