| Simona_Zamisnicu_1996 a întrebat:

Salut am si eu o problema, am un golf 5 1.4 benzina am pornit motorul fiind rece am mers vreo 700 metri poate 1 km si am observat ca apa s-a ridicat la 90 dupa care am mai mers vreo 5 6 km si dintr-o data nu am mai avut forta masina merge temperatura la apa nu creste mai mult de 90 dar motorul nu are forta se accelerează in timp nu ma lasa sa accelerez normal am observat ca nu imi mai pornesc ventilatoarele credeti ca din cauza asta sa fie sa fi intrat in protectie cumva si din cauza asta? Cum ar trebui sa procedez multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Cauzele sunt multiple, o diagnoza ar fi cel mai bun lucru de facut! Controleaza daca mai ai lichid in vasul de expansiune, daca nu ai completeaza cu antigel Parerea mea, debitmetru si (sau) senzor temperatura motor. Ca nu pornesc ventilatoarele, sunt comandate de ECU in functie de impulsul primit de la senzor motor! Cu o diagnoza vei gasi erorile stocate in ECU!