| Stefangts a întrebat:

Salut am si eu o problema cu un opel astra f 1.6 am dat capau de la carburator jos si am observat ca in 3-4 secunde cat pornesc injectoru functioneaza, apoi moare motoru. am incercat sa ascult pompa cand e pornita 3-4 secunde da nu se aude mentionez ca atunci cand am dat pompa jos mergea si acum imi face la fel bine si inainte sa scot pompa tot asa facea... posibil sa fie pompa dusa sau sa nu bage cat trebuie
?

4 răspunsuri:
| thegeaba a răspuns:

Nu poti avea si carburator si injectoare pe aceeasi masina. Ori una, ori alta. Ceva in exprimarea ta este gresit...

| Stefangts explică (pentru thegeaba):

Bine e un un opel monopunct cu un singur injector am desfacut capacu din plastic ce vine din filtru de aer si parca nu baga asa cum ar trebui benzina. sta cateva secunde cand o turez moare ce sa fie injectoru sau sa nu bage pompa de benzina destul debit

| Stefangts explică (pentru thegeaba):

A

| maario a răspuns:

Pune un tester pe ea