| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu un aprilia leonardo 150 si modelele asta sunt cam slabe la motor sunt pretentioase rau si m-a last motorul, supapele, s-a rupt un segment... ce vreau sa stiu pot sa pun un motor de honda pe el sau de yamaha dar nu de leonardo si daca da ce motor s-ar potrivi? astept raspunsul. Multumesc

1 răspuns:
| ciptim a răspuns:

Motorul ROTAX de pe Leonardo de 150 cat si de 250 e foarte bun daca se schimba la timp uleiul si valvele sunt reglate corect.De potrivit nu prea potriveste nimic.E nevoie de ajustari.Cel mai bine pui la punct motorul original si i dai ulei bun.