| vegeta a întrebat:

Am si eu un opel astra g din 99 motor 1.6 8V si am un uruit in mers la 70, 80 km/h si am fost ieri cu ea la service sa vad despre ce este treaba si mi-au spus ca este din cauza rulmentilor ca sunt defecti rulmentii de la ambele roti din fata si la inca una din spate. Si eu zic cat ma costa ca sa ii schimb si cand imi spune mecanicul de acolo ca trebuie sa schimb rulmentii cu tot cu butuc si cu abs si ca costa 3 mil. bucata unul nou! Dar intrebarea mea este de ce sa schimb cu tot cu butuc si cu abs? Nu merge sa schimb rulmentii? Ca unii mi-au spus ca merge sa schimb doar rulmentii si ca cei de la service au ras de mine ca sa zic asa. Adica mai mult ca sa isi usureze ei munca, sa nu mai munceasca atat de mult.

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Rulmentii vin cu tot cu butuc, si costa cam 200 -250 de ron si se pot inlocui relativ usor.

http://www.epiesa.ro/......a-4812839/

http://www.epiesa.ro/......a-3081747/

Sa nu pui Starline in rest merge cam orice.

| blAster85 a răspuns:

Se poate schimba aparte cauta alt service.

| nelyjoly a răspuns:

Salut. Si eu am aceeasi problema pe spate dreapta. Ce marca de rulmeti ti-ai pus?