| vegeta a întrebat:

Salut,
Am si eu un opel astra g motor 1.6 8 v si i-am facut si eu schimbul de ulei si i-am bagat Mobil 2000 10w 40. Ce parere aveti, este bun uleiul? Ca mi-au spus unii prieteni ca era mai bine sa ii bag Castrol!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E bun Mobil.
Castrol nu se 'pupa' cu Opel, desi pentru alte masini e foarte bun.
Pentru Opel este ulei original GM, la prima vedere il apreciam, e mai ieftin decat Castrol, dar nu pare foarte bun, motorul e cam zgomotos cu el.
Eu in motoare mai uzate am folosit Belco, un ulei foarte ieftin, si bun. Dar daca ai motor bun, merita ceva mai scump.
Liqui-Moly am inteles ca e un ulei foarte bun, dar costa!