| andrei6611 a întrebat:

Salut! Am si eu un scuter yamaha, si de curand am achizitionat un filtru de aer sport. Acesta are si un capac de plastic care se poate da jos. Cum imi recomandati sa-l pun, cu acel capac de plastic sau fara?

Răspuns Câştigător
| Leo1998 a răspuns:

Iti recomand sa il pui. acel capac ajuta sa se (infunde mai greu) in caz contrar motorul nu va fi alimentat cu suficient aer, iar combustia va fi afectată. Dacă se întâmplă acest lucru, există mai multe simptome care te pot alerta de exemplu consum excesiv de combustibil.