| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am talent la desen nu l am exploatat pana acum in nici un fel, de obicei desenz modele de masini (nu au legatura cu nici un brand) doar ca am imaginatie si creez modele din mintea mea as vrea sa stiu daca pot sa am un viitor din asta.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Bravo, poti ajunge designer pentru un brand! este un program prin care creezi diverse parti de masina, in final ajungi sa construiesti o masina dar este destul de greu, poti sa iti desenezi modelele din principalele unghiuri sus jos in fata spate lateral, salvezi imaginile cat mai clare, faci formele si pui imaginile apoi vezi ce iese, am vrut sa descarc programul pentru ca si eu sunt putin interesat de design si alte alea dar e cam dificil pentru mine. sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| ParisulTau a răspuns:

Desigur ca poti avea. Daca iti place ceea ce faci si muncesti pentru a obtine de fiecare data ceva mai bun, normal ca poti avea. Poti urma liceul de arta, mai departe facultate care cuprinde multe domenii ce tin de talentul tau. Poti opta sa faci asemena desene intr-un program pe calculator, si asa in ziua de azi totul se face pe pc. Trebuie doar sa vrei! Bafta si sa nu-ti irosesti talentul! Gandeste-te ca nu sunt multi ca tine!

| STF94 a răspuns:

Scuze ca raspund dupa atata timp dar nu am mai folosit "TPU". Daca stie cineva sa imi ofere mai multe informatii despre asta si cum as putea evolua, il rog sa ma contacteze pe facebook stefan rs sau r.stefan94@yahoo.com,multumesc pentru raspunsuri.