| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, am un Audi a4 1.9tdi 101cp pd din 2004 si cam trepideaza la relanti. Știe cineva cauza si cum as putea rezolva?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi volanta, suport motor sau problema din injectie/compresie.
Volanta si suportii motorulului pot fi inlocuiti (dupa constatare), injectia se vede la diagnoza, iar compresia se masoara cu manometru special, tot in service.

| DaniTDCI a răspuns:

Problema la unul dintre injectoare sau la prinderea motorului de masina, acele tampoane de cauciuc uzate