| sskrillex96 a întrebat:

Salut. Am un audi a4b6 2002 1.9 tdi 101cai. Motorul asezat longitudinal. Si am observat la pompa tandem la furtunul de vacuum ulei. Intrebarea este de ce este ulei acolo si de unde vine? Care este cauza?
Si alta întrebare daca vreau sa schimb pompa care sunt pașii cat mai detaliat?
După schimb, trebuie amorsare sau motorul pornește usor?

1 răspuns:
| kalasnicov22 a răspuns:

Demontezi pompa inlocuiesti cele doua garnituri de cauciuc dintre pompa si chiulasa si o montezi la loc, nu este nimic de amorsat.
Daca vrei sa economisesti cureti bine garniturile vechi si i le ungi pe ambele fete cu etansant victor reinz pentru baie de ulei, evident trebuie totul curatat si degresat inainte.