| Andredrei a întrebat:

Salut! Am un Audi A6 2.0 177cp. Temperatura apei ajunge foarte greu la 90 de grade. Daca fac un drum de 100 de km tot la 80 de grade sta(unde ajunge relativ repede) Dupa urca la 90 doar daca o pun in sport. Care sa fie problema? (vara ajunge la 90 si ramane acolo rapid)

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Inseamnă că răcirea e FOARTE BUNĂ și eficientă. Unii ar spune să pui o mască pe radiator. Mai bine nu!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Termostatul de racire s-a "dus". Pui altul si ai rezolvat problema.