| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un Audi b6 2002 am o problema: se incinge motorul repede, chiar daca sta apa la 90 grade daca merg cu ea 20 km cand pun mana pe capota frige. Stie cineva care e problema?

Răspuns Câştigător
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Cam la toate se incinge cum e vremea afara acum e si cald + daca e si de o culoare care ii place la soare smug smug cine stie face plajasmug

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar ce ai vrea? Sa inghete? Mai bate si soarele in ea.Este tabla si se incinge.De cand conduci o masină?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu stiai la toate masinile se incinge capota

| blAster85 a răspuns:

La aproape orice masina temperatura "apei"sta la 90 de grade, acum depinde de ce termocupla ai la cate grade inchide/deschide, daca a ta lucreaza la 90-100 atunci poti schimba piesa respectiva cu una sa deschida la 80 de ex. daca temperatura nu urca de90 atunci nu ai probleme.

| BogDBF a răspuns:

La toate masinile pe partea inferioara a capotei exista un fel de captuseala al carui rol este acela de a izola termic si fonic, insa masina ta fiind destul de veche, probabil ca acea captuseala s-a uzat excesiv iar caldura ajunge mult mai rapid la tabla. Si frate, e 30 mai, ce asteptari ai avea, sa razi gheata de pe ea? Atata timp cat "apa" sta la temperatura de 80-90 de grade, nu ai de ce sa-ti faci griji laughing). La mine daca probabil as iesi afara acum si as pune mana pe capota, la cat e de cald m-as frige si n-am facut nici macar un km cu ea laughing.