| Daniel_Florin_1997_5rra a întrebat:

Salut am un bmw e60 din 2004 2.2 benzina de ce cand il accelerez brusc mai tare imi taie pedala si nu mi de mai tureaza de loc pana nu ai iau contactu (precizez imi apare senzoru de la motor si nu mai se accelereaza pana nu-i iau contactu )

3 răspunsuri:
| AndreiLLU a răspuns:

Cand aveam problema asta era de la turbina. Fa o proba : calc-o putin la rece, daca e turbina ar trebui sa se repete problema. Bafta

| roanunt a răspuns:

La mine a fost de la debitmetru.

| Violetacatalina a răspuns:

Eu la al meu e30 2.5 benzină '83 am avut probleme la turbina...acum tu du-o la un service ceva sau la cineva care stie mai bine.