| Radu004 a întrebat:

Salut. Am un BMW e90 320i 150 cp n46 din 2007. Trebuie sa schimb motorasul de la vvt. Întrebarea mea este următoarea… trebuie calibrat/codat sau se calibrează/codeaza singur?

5 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Se vor mentine parametri de la celalalt motoras, dar ideal ar fi sa-i faci o calibrare cand ai ocazia.

| Radu004 explică (pentru kalasnicov22):

Deci pot să îl dau pe cel vechi jos și să îl pun pe cel nou. Plug and play?

| kalasnicov22 a răspuns (pentru Radu004):

Clar.

| Radu004 explică (pentru kalasnicov22):

Am vorbit cu câțiva mecanici care mi-au spus ca trebuie inițiat cu un tester

| kalasnicov22 a răspuns (pentru Radu004):

Se calibreaza singur dupa 10 secunde, de la prima pornire.