| Grolsch a întrebat:

Am un casetofon la masina (JVS) A fost pus în funcțiune ieri de dimineata. Ascultam muzica la AUD si deodată am primit un mesaj si s-a stins casetofonul. Ce s-a întâmplat mai exact?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu putem da cu presupusul, trebuie de vazut.
In general pe AUX playerele dau volumul mai tare, cand tu ai primit acel mesaj probabil volumul a fost mai mare ca de obicei, iar alimentarea a "Cedat".
In general cei ce vor sa faca un upgrade la playerul masinii prefara sa-l faca singuri, la o prima impresie nu e mare filozofie, dar daca privesti in amanunt apare o problema, mufele se potrivesc, dar cel mai adesea pinii nu corespund, da, el merge, porneste, "canta" totul bine, dar peste un anume volum consumul de energie creste, iar daca la player este legata alimentarea gresit (pe firul de remote de exemplu) sau in general traseul alimentarii este foarte suptire se intampla ca consumul sa fie prea mare si cel mai adesea sa cedeze siguranta.
Recomandarea mea in cazul tau e sa verifici sigurantele, si cea de pe player, cat si cea din tabloul de sigurante.
Exista posibilitatea sa ai doar o singura siguranta, dar nu cred ca e cazul.

Si desigur in cel mai rau caz fie a cedat firul de alimentare undeva pe traseu, sau a cedat o componenta interna a playerului.

| Grolsch explică (pentru OldSoul):

Multumesc mult! Mi-a fost de mare ajutor răspunsul tau!

1 răspuns: