| vladsteaua a întrebat:

am un fiat fiorino si vreau sa ii iau un modulator da nu stiu daca ii merg boxele nu avea radio. aveti idee cum pot verifica ca nu as vrea sa il cumpar degeaba

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru a folosi modulator, prima data trebuie sa ai un radio functional pe masina. Abia dupa ce receptionezi posturi de radio poti receptiona si modulatorul.
Boxele se pot verifica de la mufe, cu o baterie normala de 1.5v si doua fire care sa intre in mufa. Iei pe rand fiecare difuzor si il alimentezi intermitent cu bateria. Daca difuzorul si cablul sunt bune, ar trebui sa auzi un pacanit de fiecare data cand pui firul pe bateria de 1.5v.

| vladsteaua explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Si daca nu am un radio functional pot asculata muzica de pe stick?

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Si cu ce naiba ai vrea sa amplifici semnalul?