| calvinklein93 a întrebat:

Salut, am un golf 4 1.4 benzina motoru nu invarte, electromotoru verificat, stie careva care este problema?

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

N-am înțeles nimic. Când dai la cheie, electromotorul funcționează, sau doar cuplează dar nu învârte nimic? Sau nici măcar nu cuplează pe volantă?

| calvinklein93 explică (pentru 0rlando):

Nu cupleaza, dai la cheie si nimic.

| 0rlando a răspuns (pentru calvinklein93):

Când pui contactul, se aprinde bordul? Dacă da, verifică firele de alimentare și comandă de la electromor.

| 123junior a răspuns:

Esti sigur ca merge electromotoru, sau poate ti s-a ars garnitura de la chiuloasa si ai apa in capu pistonului. Funda

| calvinklein93 explică (pentru 123junior):

Da e bun am schimbat si carbuni si bucsele si degeaba, mersi frumos

| Bobes_Ion_1989 a răspuns:

La golfurile 4 1.4 e o problema la cutia de viteze si motoare cica e normal.\