| Daniel_Laurentiu_1993 a întrebat:

Am un Logan mcv, mpi Laureate din anul 2009, asi dormi sa stiu cum pot schimba saboți spate cu discuri frana acționate de abs ( masina are abs )
Care ar fi piesele ce trebuiesc inlocuite pentru a face schimbul, Mulțumesc! ????❤

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fuzetele sau puntea cu totul, montezi suporti de etrieri, discuri, etrieri, senzor abs pe disc, probabil.
Eu nu stiu sa fi iesit Logan cu discuri pe spate, doar daca gasesti ceva compatibil de la Renault.
Citeste aici: http://www.loganclub.ro/forum/discuri_de_frana_pe_spate-t2104.html

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

In mod normal fata franeaza 75% si spatele restul.
Sunt bani aruncati.
Daca vrei frane mai bune concentreaza-te pe fata.Ai putea sa pui niste placute ceramice pentru inceput.
Dupa aceea sa inlocuiesti etrierii cu unii sport.si lista continua.

http://www.daciashop.ro/etrieri-sport-Logan

| Nimeni10 a răspuns:

Caută pe epiesa, de ce ai vrea sa te complici sa il schimbi tu, mai bine il duci la un mecanic.