| Alexfiru10 a întrebat:

Salut, am un mercedes c180 Kompressor ( w203 ) 2006, și de curand i-am schimbat ceasurile de bord. Am pus alte ceasurile de la un model care se potrivesc doar ca trebuie inperceheate cu masina și nu stiu cum. Ma poate ajuta cineva?
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da te poate ajuta cei care fac programari la masini. Ce ai schimbat tu are parte electronica, asa ca aia trebuie recunoscuta de computerul masinii, asa ca ai nevoie de program, dar trebuie sa te pricepi, insa nu face nimeni asa ceva individual, mai ales ca programele alea costa destul de scump.
Asa ca daca vrei bord ce ai pus, cauta pe cei care programeaza masini.Ei or sa iti si spuna daca merge acel bord sau nu.De potrivit se potrivesc ele fizic, trebuie sa si functioneze.

Nu stiu daca o sa poata aia sa faca sa iti afiseze km de la masina ta, ceva vreme in urma nu se putea, astiu asta, asa ca poti ramane cu km in bord de la masina ce ai luat acel bord.

Cel mai bun, este sa intrebi pe cei care or sa iti faca programarea. Uneori nu gasesti service de asta mic si este nevoie sa mergi la reprezentanta, aia or sa te jupoaie de bani laughing