| Alexdapatabus a întrebat:

Am un Opel Corsa C din 2002, motor 1.0 si am o problem, atat in mers cat si stationat (cu motorul pornit) uneori se aprinde semnul exclamarii rosu (ca si cum as avea frana de mana trasa) di restul bordului "moare". acele de la kilometraj si turometru cad la 0, ecranul unde afiseaza data si ora se stinge si el. pt cateva secunde apoi isi revine. apoi iar cade. face asa de cateva ori apoi isi revine. nu afecteaza cu nimic mersul (frana de picior e functionala). ce ar putea cauza aceasta problema?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, pune testerul pe ea sa vezi exact cauza. Cu sistemul de franare nu prea e de joaca, daca ti se intampla asta in mers si ramai fara frane nu e bine deloc.