| Robert262626 a întrebat:

Salut,am un opel vectra C 2007 automata care cand plec de pe loc merge în șuturi, ce poate sa aibă? în mers câteodată apăs acceleratia și merge în gol nu mi se cuplează.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intreaba-i pe cei care iti fac reviziile periodice la cutie.
Majoritatea aveti uleiul din 2007 in ele, si va plangeti ca nu merg lin laughing
Ai schimbat uleiul si filtrul?
Uleiul de hidramate isi pierde proprietatile dupa 5 ani, devine foarte apos, si ingreuneaza mersul cutiei.