| criscris200 a întrebat:

Salut, am un passat b5.5 2004 si am tras aux-ul de la cd player prin cotiera pana la un modulator bluetooth. Problema sta in felul urmator, are doar 700mah acel bluetooth si se descarca repede.
Vreau sa trag cablul usb al modulatorului pe care l-am primit, pe direct din mufetele brichetei din cotiera, doar ca nu ma prea pricep.
Am o lampa de control de 12V dar ieri cand am incercat sa vad pe care fir din priza este tensiune, am ars siguranta prizei din cotiera laughing
Ma poate ajuta cineva? multumesc

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Nu mai retin exact culorile, insa stiu ca:
Firul maro este -.
Deci, prin urmare, celalat fir este +12.
Celelalte fire subtiri sunt pentru iluminare bricheta din cotiera.