| SkillDuTigre a întrebat:

Salut! Am un passat b6 2007. Am un sistem audio boxe hertz si un subwoofer alpine cu statie. Si am la masina navigatie after market. Eram in mers aveam muzica dată tare si dintr o data s-a oprit muzica ca si cum i ar pune cineva pauza. Eram cu telefonul pe bluetooth.
S a intamplat acum 3 zile si nici in prezent nu si a revenit, toate firele sunt conectate unde trebuie nu am m ai avut problema pana acum.
Eu cred ca e de la navigatie.
Acum sa mi spuneti si voi.
Dau funda!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si eu cred ca e de la navigatie, din moment ce e vreo chinezaraie, iar tu, care ai fost la fata locului, consideri ca e de la navigatie.
Ar mai fi niste detalii insemnate, cum ar fi: navigatia se mai aprinde?
Sau: navigatia mai da semne ca ar "canta"?
Statia subwooferului se aprinde pe verde?
Tie boxele Hertz probabil iti merg direct din navigatie, cu amplificarea de acolo, sau cu amplificarea masinii (nu cunosc prea bine instalatia de Passat). In schimb, subwooferul merge pe semnal din navigatie, dar cu amplificare independenta.
Deci daca ambele nu merg, e clar ca sursa de semnal (navigatia) nu functioneaza.

| SkillDuTigre explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Navigatia se aprinde, statia la subwoofer e pe verde, vibreaza usor membrana de la subwoofer iar navigatia e data pe volum maxim si din telefon dat play la muzica. Da semne sa mearga dar nu da sonor in boxe cu nimic.

| KovacsB a răspuns:

S-a oprit dintr-o data.Ok.Si ai fi dorit sa se opreasca treptat?
S-a ars chinezaria, sau aftermarket cu ii zici tu ce asa mare scofala.

| SpadasinulNegru a răspuns:

Salut,din vastele mele cunostinte in domeniul auto vreau sa te intreb daca ai incercat sa ii bagi un capac la la boxe poate dupa aceea se va rezolva, daca nu inseamnac ca este o problema majora si decat sa o repari mai bine iti cumperi o corabie!