| dragosirl a întrebat:

Salut, am un peugeot 206 2003 si nu se aude casetofonul bine deloc, dar in mers cand apas frana se aude foarte bine. Din ce cauza o fi? Si ce as putea face?

2 răspunsuri:
| Stonehard a răspuns:

Mai mult ca sigur e un scurt circuit pe undeva. Ar fi bine să duci mașina la un electrician.

| FocusF07 a răspuns:

Nu tine de scurt circuit cât nici de masina în sine, aveam exact aceeași problema și am rezolvat-o schimbând o siguranță și boxele (mi-am luat boxe la mana a 2 a de la JBL) și de atunci se aude super bine și nu am mai avut nici o problema cu ele și le am de 2 ani și câteva luni bune! În momentul în care tu apeși frâna acea siguranță intra unde ii este locul și de aceea se aude mai bine deci ceea ce înseamnă că nu trebuie tocmai fixata cât trebuie așezată bine!