| Yamaha123 a întrebat:

Salut :Am un piaggio ciao si am cumparat un kilometraj http://www.magazin.piese-moto-drujbe.ro/....../index.php dar nu stiu unde sal montez, stiu ca la roata din fata dar nu stiu unde?

Răspuns Câştigător
| ajutorplzzz a răspuns:

Se monteaza la furca fata undeva pe la 'butuc'!

12 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

La roata din fata, si mi se pare ca pe furca jos nu stiu sigur.

| Yamaha123 explică (pentru Sofer):

Mersi dar asa stiam si eu

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Yamaha, pe partea stanga a rotii, ca in imagine, simplu :www.conceptofcars.com/image-post/8846-piaggio-vespa-ciao_key_7.jpg.html! Spor la munca!

| Yamaha123 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Dar nu gaseste siteul

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Yamaha123):

It.wikipedia.org/wiki/File:Steelzciao.jpg
Poate reusesti sa-l vezi aici!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Yamaha123):

Vezi ca ti-am mai trimis un link. Uite cum faci, slabesti piulita ax roata, scoti axul, montezi transmitatorul de ture intre butuc si furca (atentie in butuc ai practicat un orificiu in care vine gheara transmitatorului ) acolo trebuie sa fi atent, dupa care remontezi axul rotii ce-i asa de complicat ...simplu! Cam asta ar fi cu cablul de kilometraj!

| Yamaha123 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Trebuie sa scot de tot axul din butuc sau scot doar saibele alea?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Yamaha123):

Nu, trebuie sa-l scoti atat cat sa poti lucra, cat sa poti monta transmitatorul, iar daca in locul lui ai avut cateva saibe, nu le mai pui, ramane doar transmitatorul! Grija la ghiara aceea a transmitatorului care trebuie sa intre in butucul rotii, cand strangi axul trebuie sa ramana acolo in orificiu!

| Yamaha123 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Am cautat pe google kilometraj piaggio ciao si mi-a dat ansamblu mic si ansamblu mare cum adica?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Yamaha123):

Desigur,difera dimensiunile, deoarece au montat roti de 17 dar si 19, diferenta se observa si pe butucul rotii intre ax si lacas gheara transmitator!

| Yamaha123 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Si eu care trebuie sa-l iau am roata pe fata de 17

| Yamaha123 explică:

Nu ma poate ajuta nimeni