| Toni1p000 a întrebat:

Salut. Am un renault megane 2 2006. De vineri mi-a apărut în mers low battery. Masina pornește fără nicio problema. Ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bateria ce sa fie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pune un multimetru pe bornele bateriei cu motorul oprit, apoi cu motorul pornit, si vezi daca e in limite.
Trebuie sa ai minim 11.8V cu motorul oprit de ceva vreme si 13V cu motorul pornit. Daca esti sub limite, ai problema ori la incarcare, ori te lasa bateria.

| mihai69 a răspuns:

Poate are baterie separată de start-stop. Posibil aceea e sub limite. (Și nu o afli cu multimetrul).