| alexcelgamer7 a întrebat:

Salut, am un scuter de 50 cm2 in 2 timpi și am o problema la el când îl pornesc și ambalează singur și de oprește, după iar se ambalează și tot așa, am auzit de la cineva ca poate trage aer fals pe la semeringi dar aș vrea mai multe opinii până mă apuc de el.

Răspuns Câştigător
| ALlex12727272 a răspuns:

Dă jos carburatorul și curățăl așa făcea și al meu, l am dat jos am curățat fiecare canal, că se mai înfundă unele și numai trage benzina ori aer, carburatorul e problemă. Vezi că are un canal foarte mic pe unde vine un furtunas mic de ulei încearcă să desfunzi și acel canal, intr-un cuvant curata tot carburatorul și baga l din nou.

| alexcelgamer7 explică (pentru ALlex12727272):

Mersi mult de sfat, am mai auzit de la cineva ca pot fi si simeringurile ce părere ai?

| ALlex12727272 a răspuns (pentru alexcelgamer7):

Nu cred că are treabă, fă cum ți am zis eu prima dată și după vezi