| BogdyBog91 a întrebat:

Am un Yamaha Neos 50cc 2t. Acum 2 zile am desfacut carvuratorul ca voiam sa inlocuiesc jigleoarele cu altele noi, problema este ca le-am inlocuit cu tot cu atomiser si dupa ce l-am montat, a inceput sa se tureze singur dupa ce il pornesc si sa plece de pe loc destul de tare. Prinde undeva la 20km/h fara sa accelerez, si tine motorul turat mereu. Am incercat sa reglez din suruburi, si tot degeaba, carburatorul este Dellorto phbn 12. Am inlocuit jigleoarele cu cele vechi si tot la fel face, oricat as umbla la reglaje suruburi etc. Inainte sa-l desfac mergea bine. Carburatorul este montat bine, de la ce poate fi? Ce s-o fi intamplat?

Răspuns Câştigător
| VladYZF a răspuns:

Salut! Am avut si eu o problema asemanatoare cand aveam un Yamaha Tzr 50(acum am Yamaha YZF R6 2014). Incearca sa pui iar jigleoarele vechi si vezi daca isi revine daca nu apeleaza la un mecanic sau la cineva care se pricepe pentru a se uita de aproape la motor. Poate asa isi da seama

| BogdyBog91 explică (pentru VladYZF):

Am rezolvat! A fost din clapeta de la acceleratie si se bloca. Mersi pentru raspuns!

1 răspuns: