| DexOnline a întrebat:

Salut! Are ceva daca am bagat benzina de 95 si o combin cu benzina cu cifra octanica mai mare? Dar daca iau tot de 95 dar de la benzinării diferite?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Le poti amesteca linistit.
Nimeni nu usuca rezervorul complet, cand pune benzina de alta cifra octanica sau de la alta benzinarie.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu are nici o treaba. tot benzina e. Ca sa fac o comparatie, e ca si cum ai intreba daca patesti ceva daca bei cola in combinatie cu cola zero si cu pepsi. Au proprietati diferite dar tot aceeasi chestie e.