| yyyooyo a întrebat:

As avea nevoie de niste sfaturi de la pricepuți în auto si mai exact as vrea niste informatii despre audi q3 sau audi a5 sau a4 B8, acestea sunt masinile pentru care optez, sunt disponibili maxim 12000 euro pentru o masina, ma puteti sfătui ce masina pot lua? Daca aveti idei mai bune si stiti despre ele, va multumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu banii aia ai un audi A5 din 2015 cumparat in uk. E masina buna normal prin europa le cam trateaza prost si da probleme in schimb masiniile englezesti sant ingrijite mai bine duse numai la reprezentanta pentru service asa devenind mai fiabile pe termen lung

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Personal nu as lua Q3 fiindca foloseste platforma de la golf 5/golf 6. Evident interiorul si exteriorul sunt Audi.Mai ramane A4 si A5.Aceste 2 masini impart aceeasi platforma si de la volan nu o sa vezi vreo diferenta intre cele 2.Eu personal as merge pe A4 fiindca tinde sa fie mai ieftin decat A5. Daca iti place mai mult cum arata A5 atunci alege A5, dar se conduce/simte la fel ca A4.

| Alexandrionelu a răspuns:

Toate sunt ok, depinde de ce ai tu nevoie: un Suv, un coupe sau o berlina.
A4 este puțin mai ieftin decat celelalte 2. A5 este mai sportiv și mai frumos, Q3 este mai impunator și mai sigur + ca îl poți folosii și pe un pic de off-road.
Tu decizi!