| rRamses a întrebat:

Salut, as dori sa stiu atunci cand cumperi o masina SH, pe langa banii de masina cati bani trebuie sa mai ai deoparte in general pentru taxe sau mai stiu eu ce?

3 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

1000€, pentru schimburi si toate cele

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai trebuie sa platesti RCA pe numele tau care e cel mai scump si poate trece de 1500lei daca ai sub 30 ani Restul taxelor nu trec de vreo 200lei. Bine, depinde si de marimea motorului.

regis
| regis a răspuns:

Până în 200 e transcrierea, mai trebuie polița RCA (imposibil de zis o suma, depinde de perioada, mașină, proprietar). Si mai apar niste cheltuieli, la achizitie fiind indicat sa schimbi filtrele, uleiul si distribuția. Daca circuli pe drumuri naționale/europene/autostrazi, adaugă si rovinieta.