| bogdansh a întrebat:

As vrea sa cumpar o Toyota Corolla din 2004 berlina, stiu ca are motor de 1398... dar aici intervine problema mea nici eu nici propietarul nu stim ce norma de poluare are daca e euro3 sau euro4...cine are cunostinta despre asa ceva?

2 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Diesel,benzina?
Mergi la RAR cu masina, platesti o taxa si ei fac o testare a noxelor masinii desi cred ca euro 3.
Niste Toyote de vanzare, spun ca euro 3.
http://www.carvit.ro/results.php?cat=15&make=102&model_id=1649

| Strempel_Christian_1997 a răspuns:

Scuza-ma Nimeni NU poate stii asta! Scrie in Cartea autovehiculului