| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi cumpar un BMW vechi 1990 cel mult, daca o trec ca si masina de epoca mai pot circula cu ea?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, poti circula cu ea, dar s-ar putea sa existe o limita de rulaj pe an (sau era doar un mit).
Te sfatuiesc sa ocolesti E30-ul, are un pret gigantic, iar mecanica si caroseria sunt... Panarame.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a o inmatricula ca masina de epoca (istorica) este nevoie ca modelul respectiv sa nu mai fie fabricat de cel putin 30 de ani si sa urmezi o anumita procedura.
Citeste articolul de aici:
https://adevarul.ro/......index.html

| Volimko a răspuns:

Nu cred ca un BMW din anul 1990 este considerata mașină de epoca, ci mai mult o mașină o mașină de colectie, și nu-ți recomand BMW din anul 1990 că nu cred că vrei sa ți pierzi tot salariul și timpul in service autolaughing
O zi buna

| anonim_4396 explică (pentru Volimko):

"1990 cel mult" adica imi achizitionez ceva pana in acel an, adica ceva ce se incadreaza la masina de epoca. ce nu am mentionat este ca aceasta va fi a doua mea masina pentru plimbari ocazionale, doresc sa o tin stock

| Volimko a răspuns:

Salut, eu cred că un BMW din anul 1990 nu este considerata mașină de epoca ci mai mult o mașină de colectie, și nu-ți recomand sa ti cumperi BMW din anul 1990 că doar nu vrei ca tot salariul și timpul să ți-l pierzi in service ul auto.Si apropo chiar daca era mașină de epocă nu cred că ți se va interzice să circuli cu ea prin oraș.

| anonim_4396 explică (pentru Volimko):

Cred ca nu prea ai treaba cu masinile, e o diferenta intre a fi masina de epoca si a inscrie o masina ca si masina de epoca.

| Volimko a răspuns (pentru anonim_4396):

Poftim?, Dude tu cred că nu știi ce înseamnă mașină de epoca