| Mariobmb a întrebat:

Salut, astazi pe autostrada mi-a cârait pe undeva pe la cutia de viteze si nu mai puteam baga in viteza. Cand am maneta in punctul mort, si pornesc masina toot se aude un zgomot si face ca si cum ar fi in viteza, ce poate fi.? Am venit cu ea tractat doar cu piciorul pe ambreaj. Mentionez ca nu prea mai aveam ulei in cutia dee viteze.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi nu ți-ai răspuns deja singur? ai fwtwt cutia de viteze. În cel mai fericit caz, s-ar putea repara, deși la cum povestești, nu cred să mai ai nici axe, nici pinioane întregi prin ea. Mai bine cauți una la fel pe la dezmembrări.

| Denila123 a răspuns:

Nu mai avea ulei in cutia de viteza, vad ca ti, ai dat seama de problema cutia e praffacuta