| tavi555 a întrebat:

Salut au o masina de spalat Samsung P1253 si cand roteste de cuva, troncane(cand stoarce, darama casa).Am desfacut-o, dar nu stiu ce trebuie sa fac ca sa scot cuva.Trebuie sa dau jos si greutatile?
Este de vreo 5 ani si sa nu va ganditi ca nu i-am dat jos suruburile din spate cand am cumparat-o.

Răspuns Câştigător
| firstboy a răspuns:

Vezi ca acea cuva este prinsa cu niste arcuri de suportul masinii, si nu este nevoie sa dai greutatile jos.
Bafta!

5 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Nu neaparat depinde de masina de spalat, daca cuva este lipita la cald atunci va trebui sa o demontezi de tot. Iar daca are ca un inel si garnitura atunci nu trebuie. Vezi ca o sa ai nevoie de 2 rulmenti (1 mic si unul mai mare) si un simering. Ca sa demontezi sa scoti cuva iti va trebui o presa de rulment in cazul in care nu este spart rulmentul. Dimensiuniile de rulment scrie cat si de simering sa fii atent. Spor la treaba.

| firstboy a răspuns:

Ai reusit sa o rezolvi?
Daca da sunt bucuros pentru tine.
Apropo am 14 ani si niciodata nu e prea devreme.

| firstboy a răspuns (pentru firstboy):

Dca te mai pot ajuta cu ceva mai vorbim.

| tavi555 explică (pentru firstboy):

A trebuit sa-i dau greutatile jos, deoarece s-a ropt crucea.

| tavi555 explică:

Atrebuit sa-i dau jos greutatile, fiindca s-a rupt crucea